Last Minute Grecja

Grecja all inclusive

W Grecji znajdują się jedne z najważniejszych zabytków na świecie. Obejmuje około 6000 wysp. Słynie z naturalnego piękna i fascynującej kultury. Starożytne wykopaliska archeologiczne, klify, błyszcząca i błękitna woda, piaszczyste i żwirowe plaże i łagodny klimat śródziemnomorski sprawiają, że Grecja jest jednym z głównych miejsc turystycznych w Europie.Poza stolicą, Atenami, najważniejsze atrakcje na kontynencie obejmują starożytne Delfy i wiszące klasztory w Mateorach. Popularne jest również Santorini, Mykonos, Zakynthos, Korfu i Kreta.

All inclusive jest pełnią wakacyjnego szczęścia dla wielu turystów. W cenę wliczony jest nie tylko pobyt w hotelu, ale również pełne wyżywienie, alkohole, napoje i atrakcje w czasie wolnym. Wybierając taką opcję wakacji, możemy zakosztować trochę luksusu i jednocześnie nie zrujnować domowego budżetu. Możemy też łatwiej zwiedzać miejscowe atrakcje. U rezydenta możemy się zapisać na ciekawe, fakultatywne wycieczki. To idealna opcja dla osób, które chcą wreszcie spokojnie odpocząć.

Grecja - położenie, ceny, pogoda

Grecja znajduje się w południowo-wschodniej części Europy, na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego, na granicy między Europą, Azją i Afryką. Sąsiaduje z Republiką Macedonii, Bułgarią, Albanią, Turcją. Jej całkowita powierzchnia wynosi 131,957 km2. Jest podzielona na trzy główne jednostki geograficzne:
● kontynent: od regionu Grecji Środkowej na południu do regionu Tracji na północno-wschodnim krańcu, to największa część kraju,
● Peloponez, jest połączony z lądem przez Przesmyk Koryncki,
● około 6000 większych i mniejszych wysepek, rozrzuconych po całym obszarze morskim kraju, samodzielnie lub zintegrowanych z kompleksami wysp, tworząc w ten sposób unikalny na całym kontynencie europejskim, archipelag grecki.

Klimat na greckich wybrzeżach i wyspach jest śródziemnomorski, z łagodnymi, deszczowymi zimami i gorącymi, słonecznymi latami. Północne miasta, położone na śródlądowych obszarach Epiru, Macedonii i Tesalii mają nieco kontynentalny klimat, z dość mroźnymi zimami, w czasie których masy powietrza napływające z północy mogą czasem przynieść śnieg i mróz. Lata są tutaj gorące, a czasami nawet upalne. Z kolei na północnych obszarach górskich, zimy są zimne i śnieżne, a lata są łagodne z możliwymi popołudniowymi burzami. Do Grecji warto się wybrać od połowy czerwca do połowy września.

Tradycyjny obiad dla dwóch osób kosztuje około 20-24 EUR. Składa się z dwóch mięs, sałatki, chleba i wody. Wyśmienita sałata grecka kosztuje około 6 EUR. Za deser trzeba zapłacić 4-8 EUR.

Co warto zobaczyć w Grecji?

Akropol, Ateny Uważany jest za symbol Aten i Grecji, a nawet cywilizacji zachodniej, Akropol jest skalnym kopcem wznoszącym się w centrum współczesnej stolicy Grecji. Jest zwieńczony trzema wspaniałymi świątyniami z V wieku pne. Najbardziej znaną i charakterystyczną świątynią jest Partenon. W pobliżu znajdują się też inne ważne zabytki w mieście, takie jak starożytna Agora, Forum Romanum, Kerameikos i Świątynia Zeusa Olimpijskiego. Ta 2,5 kilometrowa ścieżka spacerowa jest określana promenadą archeologiczną.

Santorini

Oszałamiające Santorini jest jedną z najbardziej imponujących ze wszystkich greckich wysp. Najbardziej znane są dwa miasta na zachodnim wybrzeżu, Fira i Ola. Zdają się wisieć nad głęboką, niebieską kalderą wypełnioną morzem. Można tutaj zobaczyć typowe dla Cyklad, bielone, sześcienne budynki. Zarówno Fira, jak i Ola są bardzo romantyczne, chętnie wybierane na wesela i podróż poślubną.

Mykonos

Jest bardzo czarujące. Znajduje się tu wiele eleganckich hoteli butikowych, sal koncertowych i eleganckich restauracji serwujących owoce morza. Do innych atrakcji możemy zaliczyć Paraportiani (bielony kościół) i liczne piaszczyste plaże wzdłuż południowego wybrzeża.

Delfy

Są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zbudowane na niższych zboczach góry Parnassus, z widokiem na imponujący wąwóz, było to święte miejsce dla starożytnych. Przybywali tu pielgrzymi, aby czcić Apolla i poprosić o mityczną Oracle. Znajdują się tu ruiny licznych świątyń, teatru i stadionu, pochodzących z VIII wieku pne i II wieku ne. W pobliżu znajduje się Muzeum Archeologiczne w Delfach. Można w nim zobaczyć wspaniałą kolekcję znalezisk.